در دسترس نبودن یا Down بودن وب سایت پرینت

  • دان بودن وب سایت, down بودن وب سایت, در دسترس نبودن سایت
  • 63

 
چرا در بعضی از مواقع وب سایت شما در دسترس نیست و باز نمی شود ؟

دلایل زیادی ممکن است این مشکل را ایجاد کند که تعدادی مربوط به سرویس دهنده ( اوستا هاست ) است و تعدادی مربوط به عوامل دیگر مانند کاربر یاسرویس گیرنده , سرویس دهنده اینترنت  و فعالیت های شما

مواردی که مربوط به سرویس دهنده وب ( اوستا هاست )
است :

اوستا هاست در شرایط عادی به صورت ماهانه 99.8 درصد پایداری و فعال بودن سرویس شما را تضمین می کند یعنی حداکثر در یک ماه ( 30 روز ) ممکن است جمعاً 2 ساعت سرویس هاست اشتراکی از دسترس خارج باشد. این درصد پایداری در سرور های هاست اشتراکی بالاترین میزان ممکن در سطح جهانی هست و اوستا هاست افتخار دارد طبق آمار سیستم های بررسی پایداری سرور این میزان را به کاربران ارائه دهد.

چرا اوستا هاست تضمین 100% پایداری سرویس هاست اشتراکی را نمی هد ؟

در هاست های اشتراکی پایداری 100% به دلایل اجتناب ناپذیر زیر غیر ممکن است :

- اشتراکی بودن سرور و احتمال بروز مشکلات فنی
- ایجاد اکانت های جدید یا افزودن دامنه به اکانت توسط کاربران که هر کدام باعث راه اندازی مجدد وب سرور با تاخیر 1-2 دقیقه می شود.
-به روز رسانی سیستم عامل و نرم افزار های مهم سرور که پس از به روز رسانی نیاز به Restart یا راه اندازی مجدد سرور دارند و این امر باعث از دسترس خارج شدن سرور برای چند دقیقه می شود
- در هاست های اشتراکی در یک سرور تعداد زیادی اکانت در یک سرور میزبانی می شود. اگر چه اوستا هاست تمام موارد امنیتی را از پیش بررسی و اجازه تخلف به کاربران و  ایجاد مشکل برای سرور توسط کاربران متخلف را به حداقل ممکن رسانده با این حال در بعضی از موارد خاص امکان پیشگیری نیست و در صورت تخلف کاربر ممکن است سرور برای دقایقی دچار مشکل شود که تیم فنی سریعاَ اکانت کاربر متخلف را مسدود و سرور را به حالت عادی باز می گرداند.
توجه : موارد ذکر شده بالا در هاست های اشتراکی یا Shared غیر قابل اجتناب است به همین دلیل پایداری 100% در این سرور ها ممکن نیست در صورتی که شما نیاز به میزبانی وب با پایداری 100% دارید می توانید از سرور های مجازی یا اختصاصی استفاده کنید به صورتی که در یک سرور تنها اکانت شما میزبانی می شود و علاوه بر سرعت بالای سایت مشکلات ذکر شده به حداقل می رسد.

در شرایط غیر عادی به چه صورت است ؟

در صورت رخ دادن حوادث پیش بینی نشده مانند رخ دادن ناگهانی مشکلات سخت افزاری , مشکلات فنی از سوی مرکز داده یا Datacenter, تحریم های جهانی و ... که باعث از دسترس خارج شدن سرویس برای مدت زمانی بیش از زمان تضمین شده اوستا هاست باشد (99.8 درصد ) که این موارد طبق قوانین خارج از عهده اوستا هاست می باشد.

چگونه متوجه شوم که سرویس از طرف اوستا هاست قطع شده است ؟

در مواقعی که سرویس از طرف سرویس دهنده به دایل فنی قطع شده است وب سایت شما ( همچنین وب سایت های دیگر در سرور ) توسط هیچ رایانه ای در جهان وب قابل مشاهده نیست و باز نمی شود برای بررسی این موضوع به وب سایت زیر مراجعه کنید

سپس آدرس سایت خود را وارد و دکمه Check را کلیک کنید. این وب سایت بررسی می کند که آیا سایت شما در دسترس هست یا خیر حتی در مناطق مختلف جهان این تست را انجام میدهد. اگر نتایج این سایت OK بود یعنی سایت شما از طرف اوستا هاست قطع نیست مشکلی ندارد اگر نتایج خطا های قرمز رنگ در اکثر موارد بود یعنی سایت یا سرویس از طرف اوستا هاست قطع شده و شما باید با ورود به بخش پشتیبانی قطع بودن سرویس خود را سریعاً اعلام کنید تا بررسی شود.

مواردی که مربوط به سرویس گیرنده یا کاربر است :

اول : بسته شدن یا بلاک شدن آی پی IP اینترنت شما در دیوار آتش یا فایروال سرور اوستا هاست
توضیحات : بنا به دلایل زیر ممکن است آی پی اینترنت شما در دیوار اتش یا فایروال سرور اوستا هاست مسدود شود در این صورت هیچ کدام از وب سایت های اوستا هاست برای شما ( دقت کنید فقط برای شما و رایانه ای که با آن در حال فعالیت هستید ) باز نخواهد شد.

-وارد کردن بیش از حد نام کاربری و پسورد اشتباه در قسمت های مختلف سی پانل یا اف تی پی
-دانلود یا اپلود بیش از حد و ایجاد کانکشن های بالاتر از حد مجاز توسط 
IP شما
-استفاده از نرم افزار های غیر استاندار برای اتصال به بخش های مختلف هاست و فعالیت مشکوک

راه حل : در این مواقع شما باید با ورود به بخش پشتیبانی اوستا هاست یا ارسال ایمیل همراه ذکر آدرس IP خود درخواست خارج شدن آن را از لیست IP های بلاک شده دیوار آتش یا فایروال سرور را بدهید و یا مودم خود را یکبار خاموش و پس از 30 ثانیه روشن کنید.

چگونه آدرس IP اینترنت خود را پیدا کنم ؟

با ورود به آدرس زیر IP اینترنت شما نمایش داده می شود ( دقت کنید این درس متغیر است و با هر بار قطع و وصل شدن اینترنت شما تغییر می کند مگر اینکه شما دارای IP ثابت باشید )

http://iplocation.net

دوم : مسدود شدن IP اینترنت شما توسط سیستم یا نرم افزار وب سایت شما ( در صورت وجود چنین بخشی )
راه حل : با پشتیبان نرم افزار خود تماس بگیرید

سوم : حذف پوشه اصلی هاست یا Public_html
راه حل : با پشتیبانی فنی اوستا هاست تماس بگیرید

چهارم : موارد مربوط به دامنه مانند منقضی شدن , باطل شدن دامنه شما یا تغییر نام سرور های دامنه و تنظیم اشتباه نام سررو ها بر روی دامنه
راه حل : با شرکت ثبت کننده دامنه خود تماس بگیرید.

پنجم : اختلال در شبکه سروس دهنده اینترنت یا ISP شما
راه حل : با شرکت سرویس دهنده اینترنت برای حل مشکل و بررسی آن تماس بگیرید
 
 

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

« برگشت

Powered by WHMCompleteSolution