اطلاعیه مهم - دامنه های جهانی ثبت شده کاربران

  • Saturday, 22nd July, 2017
  • 16:27pm
تحریم ریسلو

با سلام و احترام

کاربران محترم اوستاهاست

با توجه به تحریم‌های جدید صورت گرفته علیه ایرانیان ، توسط ثبت کننده دامنه‌های بین المللی شرکت  Resello  یا همانRealtime Register  در تاریخ 27 تیر 1397 شرکت  Resello   بخش مربوط به ایرانیان ، که 90% از شرکت های ارائه دهنده خدمات میزبانی وب ایران از این شرکت جهت ثبت دامنه ها استفاده می کردند ، اعلام کرد که از تاریخ فوق به بعد امکان ثبت دامنه جدید و تمدید دامنه در این شرکت برای ایرانیان میسر نخواهد بود.

در این رابطه موارد زیر خدمت کاربران عزیز اعلام می شود :

1- با توجه به مورد فوق از تاریخ 27 تیر 1396 دامنه های جدید کاربران در شرکت های ثبت کننده معتبر دیگر که به کاربران ایران خدمات ارائه می کنند ثبت خواهد شد. اوستاهاست تا کنون با چندین شرکت معتبر ثبت دامنه جهانی مذاکره نموده است و در نهایت با شرکت  Joker.com  در آلمان  قرارداد رسمی همکاری امضا کرده است.

2-دامنه هایی که قبلا ثبت شده است تا تاریخ انقضا دامنه در شرکت قبلی یعنی Realtime Register یا همان Resello فعال خواهند بود و دامنه ها از دسترس خارج نمی شود و مشکلی نخواهند داشت.
  • نکته:  دامنه های قبلی امکان تمدید در شرکت Realtime Register یا همان Resello را نخواهند داشت و می بایست قبل از تاریخ انقضا ( حداقل 10 روز قبل از تاریخ انقضا ) به شرکت ثبت کننده Joker منتقل شوند.
با توجه به مورد فوق :

کاربران محترم اوستاهاست و صاحب امتیازان دامنه ها می بایست حداقل 10 روز قبل از تاریخ انقضا دامنه جهت تمدید دامنه و تایید ایمیل انتقال دامنه به شرکت ثبت کننده جدید دامنه های جهانی اقدام کنند.

**************************************************************************************************************

در این راستا اوستاهاست موارد لازم جهت انجام سریع این انتقال را فراهم کرده است :

اوستاهاست حداقل 10 روز قبل از تاریخ انقضا دامنه صورتحساب تمدید دامنه را برای کاربران ایجاد می کند. ( هزینه تمدید همان هزینه انتقال دامنه نیز خواهد بود و با پرداخت هزینه تمدید ، دامنه هم منتقل و هم تمدید می شود ، به عبارتی کاربر 2 هزینه پرداخت نمی کند و همان هزینه نرمال جهت تمدید دامنه هست)
مواردی که بر عهده کاربر هست :
  • پس از ایجاد صورتحساب تمدید دامنه ، کاربر سریعا و بدون تاخیر صورتحساب را پرداخت کند.
نکته : پس از پرداخت هزینه تمدید مراحل انتقال دامنه به وسیله اوستاهاست شروع می شود. طی مراحل انتقال دامنه یک ایمیل تایید برای صاحب امتیاز کنونی دامنه ( ایمیلی که دامنه با آن ثبت شده و در WHOIS نمایش داده می شود ) ارسال می گردد  و صاحب امتیاز باید موافقت خود را با انتقال دامنه به شرکت ثبت کننده دامنه جهانی جدید تایید کند. پس از این تایید دامنه طی 6 روز به صورت خودکار منتقل و تمدید خواهد شد.

بسیار مهم : در صورت عدم تایید ایمیل انتقال به وسیله صاحب امتیاز دامنه ، دامنه منتقل نخواهد شد و در صورت منقضی شدن دامنه و عدم انجام مراحل انتقال قبل از تاریخ انقضاء امکان تمدید و بازیابی دامنه به هیچ عنوان وجود نخواهد داشت و تمام مسئولیت این موضوع بر عهده کاربر خواهد بود.

لذا این موضوع بسیار مهم هست که حداکثر تا 10 روز قبل از تاریخ منقضی شدن دامنه جهت پرداخت صورتحساب تمدید دامنه و همچنین تایید ایمیل انتقال دامنه اقدام نمایید.

اوستاهاست جهت جلوگیری از ایجاد اختلال برای کاربران تاریخ انقضاء تمامی دامنه ها را حداقل 10 و حداکثر 30 روز عقب خواهد کشید تا در زمان مناسب صورتحساب و ایمیل تمدید دامنه برای کاربران ارسال و جهت تمدید و تایید ایمیل انتقال اقدام نمایند.

پیشنهاد اوستاهاست :

همان طور که خدمت شما اعلام شد و طبق قوانین جهانی و همچنین اعلام شرکت ثبت کننده Resello که اکنون ایران را تحریم کرده است دامنه های ثبت شده در این شرکت تا زمان انقضاء آن غیرفعال نخواهد شد و قابل استفاده هستند. ولی با توجه به سیاست های نامعلوم این شرکت و تغییر رفتارهای ناگهانی آن پیشنهاد می کنیم کاربران محترم قبل از تاریخ انقضا و سریعترین زمانی که برایشان میسر هست جهت انتقال دامنه به شرکت جدید ثبت کننده جهانی اقدام کنند.
با این موضوع هم دامنه شما منتقل می شود به شرکت ثبت کننده جدید و هم یکسال نیز دامنه تمدید می شود. برای مثال اگر 6 ماه از تاریخ اعتبار دامنه شما باقی مانده است با انجام انتقال اعتبار دامنه شما در شرکت ثبت کننده جدید یکسال و 6 ماه خواهد شد. (هزینه اضافه پرداخت نمی کنید و یکسال به اعتبار دامنه شما اضفه می شود و همچنین دامنه شما به شرکت ثبت کننده جدید منتقل می شود )

هزینه انتقال نیز برای کاربران محترم اوستاهاست با تخفیف کامل خواهد بود ( دقیقا همان قیمتی که شرکت ثبت کننده جهانی دریافت می کند ).
در صورت تمایل جهت انتقال دامنه زودتر از زمان انقضا برای بخش فنی هاست و دامنه درخواست پشتیبانی ارسال نمایید تا راهنمایی بیشتر خدمت شما اعلام شود.
 
جهت آگاهی از آخرین اعلانات شرکت و Offer ها در کانال تلگرام اوستا هاست عضو شوید.
https://t.me/avestahost
« برگشت

Powered by WHMCompleteSolution